Online magazín

Elektrospotřebiče v naší kuchyni, proč ne?

Elektrospotřebiče v naší kuchyni, proč ne?

Už si nedovedeme představit, že je naše domácnost vybavena kuchyní, kde nenajdeme myčku nádobí. Jde o elektrospotřebič, který naše babičky neznaly. Musely se poprat s horami nádobí prostřednictvím dřezu, hadru a utěrky. Dnešní kuchyně již vypadají úplně jinak. Moderní  království dnešních hospodyněk jsou plně vybavena elektrospotřebiči, které pomáhají zvládnout přípravu pokrmů, úklid po této činnosti a zaručí hospodyňkám velkou úsporu času.  Mytí nádobí patří mezi jednu z nejméně příjemných kuchyňských prací,  proto jsou myčky nádobí tolik žádané a dnes již prakticky nepostradatelné.
malá myčka
Jak vybrat takovou, která nám sedne na míru
Při výběru té správné myčky musíme postupovat systematicky. Je často velmi těžké orientovat se v nabídce a zhodnotit, která z těch všech nabízených značek a modelů je pro nás ta pravá.
 
1/  otevřete dvířka
Je samozřejmé,že nás bude zajímat prostor, který můžeme při mytí využít. Velmi často ale nezáleží jen na vlastní velikosti prostoru, je třeba si dobře prohlédnout, jak se dají druhy nádobí v myčce seskládat, kolik sad nádobí se dovnitř vejde. Všímejme si, jak jsou v myčce rozmístěné trysky vody, zejména trysky v zadní stěně jsou důležité, protože dovedou umýt i naschlé usazeniny na hrncích a pekáčích, což garantuje, že naše nádobí budeme vyndavat čisté a lesklé.
 čisté nádobí
2/prostudujte možné programy
V některých myčkách nalezneme buď volbu několika nebo mnoha programů, které si sami nastavujeme dle svého uvážení, dražší spotřebiče pak jsou vybaveny automatikou, která si program zvolí sama dle zašpinění nádobí.
 
3/ vhodná velikost
Velikost volíme jednak dle velikosti naší rodiny, jednak dle velikosti a sestavy naší kuchyňské linky. Myčka musí mít možnost napojení na vodu i odpad a samozřejmě elektřinu. Nesnese žádné dlouhé hadice, proto je nejlepší počítat s tímto spotřebičem již v základním vybavování kuchyně. Můžeme volit mezi různou šířkou přístroje, kterou pak zaintegrujeme do kuchyňské linky. Dnes jsou oblíbené i vestavné spotřebiče, které zabezpečí, že nikdo nepozná, že za dvířky linky se skrývá spotřebič.
 
Proto až budete zařizovat nebo rekonstruovat kuchyni, nezapomeňte, že elektrospotřebiče budou vaším věrným pomocníkem, na kterého nenecháte dopustit.

Elektrospotřebiče v naší kuchyni, proč ne?
4.2 (84.71%)17