Online magazín

Nákup po síti

Nákup po síti

Stále více oblíbenější a vyhledávanější forma nákupu, ať už oblečení, elektroniky nebo potravin je prostřednictvím internetu. Není to nic složitého, navíc se nemusíte dopravovat do obchodu a plýtvat tak zbytečně časem, dopravné není nijak velké a tak si ho může dovolit opravdu každý, poštovné je obzvláště levné, pokud si objednávku sami vyzvednete v některém z výdejních míst.
průběh nákupu

V souvislosti s internetovým nakupováním https://www.new4.cz/internetove-nakupy se vám jistě vybaví záznamy, zachycující to, jak s objednaným zbožím někteří pracovníci přepravních služeb zacházejí. Samozřejmě je to o lidech a jejich přístupu k práci. I tak ale může dojít k situaci, kdy vám zboží dojde ne zrovna ve stavu, v jakém vám ve skutečnosti mělo být doručeno. Riziko tu je, s tím se nic dělat nedá, prostě některé věci jsou ovlivněny lidským faktorem. Jak ale postupovat v případě, že se vyskytne problém a na co si dát pozor?
nákup přes eshop

Za objednané zboží ručí prodávající. Pokud balík rozbalíte a je patrné poškození obsahu, ihned pořiďte fotografii, čím více, tím lépe a to včetně obalového materiálu a obratem kontaktujte odesílatele. Následovat by mělo reklamační řízení nebo odstoupení od kupní smlouvy.

Řešení situace v žádném případě neodkládejte. Dodavatele totiž ještě čeká jednání s přepravní společností, to je ve většině případů neakceptováno, proto pro váš větší klid danou skutečnost oznamte i tomu, kdo zajišťoval přepravu. 

To, že je balení v pořádku ještě nemusí znamenat, že je to tak i s objednávkou. Proto s otevřením balíku neotálejte, ideální je rozbalit balík přímo před řidičem, který ho přivezl, samozřejmě pokud je to reálné.

Jestliže dojde k tomu, že vám prodejce oznámí, že ke škodě došlo během dopravy na místo určení, pak můžete zakoupené zboží vyreklamovat nebo jednoduše od kupní smlouvy odstoupit dle daných všeobecných podmínek.

Nákup po síti
4.3 (86%)10